آخرین اخبار
تشریح پیچیدگی توسعه میدان گازی فرزاد در مقایسه با پارس جنوبی
معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن تشریح پیچیدگی‌های توسعه میدان گازی فرزاد «ب» گفت: با توجه به مشکلات انتقال گاز ترش در این میدان، سخت‌ترین لوله‌گذاری دریایی در ایران در این موقعیت اجرا خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، رضا دهقان امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400) در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با اشاره به ...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» امضا شد
در راستای صیانت از منافع ملی کشور جهت توسعه میدان‌های مشترک، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» امروز (دوشنبه،27 اردیبهشت 1400) بین شرکت ملی نفت ایران و گروه پتروپارس امضا شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قرارداد توسعه میدان مشترک گازی فرزاد «ب» امروز (دوشنبه،27 اردیبهشت 1400) با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت نفت ملی نفت و مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، ...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
توسعه میدان گازی فرزاد به شرکتی ایرانی واگذار می‌شود
توسعه میدان گازی فرزاد «ب» با امضای قراردادی به ارزش حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار، به یک شرکت داخلی واگذار می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» فردا (27 اردیبهشت 1400) با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، بین شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و گروه پتروپارس به عنوان پیمانکار طرح امضا می‌شود. م...(ادامه)
یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400
آتش‌سوزی جزئی در دکل حفاری فاز 11 پارس جنوبی مهار شد
حادثه آتش‌سوزی در دکل حفاری فاز 11 پارس جنوبی بدون هیچ‌گونه تلفات و آسیب‌های جانی به سرعت مهار شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، ظهر روز چهارشنبه مورخ ١٥ اردیبهشت ١٤٠٠ در بخش موتورخانه دکل حفاری MD-1 متعلق به شرکت حفاري مپنا نور كيش مستقر در موقعیت سكوي SPD11B پارس جنوبی حادثه آتش‌سوزی رخ داد. لحظاتی پس از وقوع اين حادثه، کمیته مدیریت بحران تشکیل شد تا اب...(ادامه)
شنبه, 18 اردیبهشت,1400
سکوی دهم پارس جنوبی رنگ‌آمیزی و نوسازی شد
جانشین مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از پایان عملیات رنگ‌آمیزی و تعویض قطعات معیوب سکوی گازی SPD10 در فاز نهم پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سپهدار عباس‌زاده با اشاره به 119هزار نفرساعت کار مستقیم در اجرای عملیات نوسازی سکوی فاز نهم پارس جنوبی گفت: عملیات رنگ‌آمیزی و تعویض قطعات فرسوده و معیوب سکوی گازی SPD10 واقع در خلیج فارس، پایان بهمن‌ماه...(ادامه)
شنبه, 18 اردیبهشت,1400
آغاز تعمیرات اساسی سالانه ۳۱ سکوی گازی پارس جنوبی
رئیس تعمیرات مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از آغاز تعمیرات اساسی سالانه ۳۱ سکوی گازی پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، هادی فخرزاده با بیان اینکه امسال برای نخستین بار تعمیرات اساسی در ۳۱ سکوی تحت راهبری مدیریت تولید و عملیات اجرا می‌شود، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تعمیرات اساسی این تعداد سکو در مدت ۱۵۷روز اجرا خواهد شد. و...(ادامه)
دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400
نخستین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تحویل گروه راه‌انداز می‌شود
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین ردیف شیرین‌سازی فاز ۱۴ پارس جنوبی، نیمه تیرماه امسال تحویل گروه راه‌انداز می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به فعالیت‌های پیمانکاران پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در جبهه‌های کاری مختلف بخش خشکی این طرح گفت: طبق برنامه تعیین‌شده، نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی اواسط تیرماه سال جاری تحو...(ادامه)
شنبه, 11 اردیبهشت,1400
تحقق برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی در سال 99
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: در زمستان سال گذشته بدون ایجاد هیچ‌گونه نقیصه‌ای، روزانه حدود 15 میلیون مترمکعب مازاد بر برنامه مصوب وزارت نفت، از میدان مشترک پارس جنوبی گاز غنی برداشت شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در نشست با مدیران معاونت عملیات و پشتیبانی که صبح روز گذشته (چهارشنبه، 18 فروردین 1400) در منطقه عملیاتی عسلویه برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن س...(ادامه)
پنجشنبه, 19 فروردین,1400
استقرار مرکز پشتیبانی سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی در خلیج فارس
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از استقرار مرکز پشتیبانی سکوهای ناحیه ۲ پارس جنوبی در خلیج فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، یحیی رشیدی در بازدید از بارج 3000 تنی SEA PAD گفت: با استقرار این بارج، به منظور رعایت دستورالعمل‌های ایمنی ابلاغی از سوی مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران، از شمار کارکنان مستقر بر روی سکوهای گازی پارس جنوبی کاسته شده و ضمن تخلیه ظرفی...(ادامه)
دوشنبه, 16 فروردین,1400
نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک نصب شد
نخستین گوی شناور صادراتی پایانه نفتی جاسک با ظرفیت طراحی بارگیری یک‌میلیون بشکه نفت خام در روز نصب و وارد مرحله راه‌اندازی شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک با اعلام تکمیل ساخت اولین مسیر انتقال و بارگیری نفت خام از این پایانه صادراتی گفت: نخستین گوی شناور (SPM) صادراتی با ظرفيت طراحی 7 هزارمترمكعب در ساعت نفت ﺧﺎم ﺳﺒﮏ و ﺳﻨﮕﯿﻦ و ﻧﯿﺰ ﻣﯿﻌﺎﻧﺎت ﮔﺎ...(ادامه)
پنجشنبه, 28 اسفند,1399
پیام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به مناسبت فرارسیدن سال نو
در طلیعه بهار سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، ضمن تبریک و شادباش به مناسبت آغاز سال نو، دستان خود را به تهنیت فرارسیدن بهاری دیگر می‌گشاییم و خداوند بزرگ را شكر مي گزاريم که در فرصتی دوباره، برای استفاده از خوان بی‌دریغ نعمت‌هایش، پیش‌روی‌مان فصلی نو گشوده است. لازم می‌دانم در فرصت کنونی از تلاش‌های همكاران محترم و ديگر خادمان این مرز و بوم که در قامت متخصصان، مهندسان و کارگران ایرانی، ردای همت، تخصص و تجربه ...(ادامه)
چهارشنبه, 27 اسفند,1399
ثبت ٢٠ میلیون نفرساعت کار ایمن همزمان با بهره‌برداری از اسکله صادراتی تمبک
رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) طرح بندر خدماتی صادراتی تمبک از ثبت بیش از ۲۰ میلیون نفرساعت کار ایمن در مسیر تکمیل و راه‌اندازی نخستین اسکله بارگیری گاز مایع این مجتمع خبر داد. به گزارش روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، کوروش عمادی رعایت الزام‌های ایمنی را از مهم‌ترین اولویت‌های اجرای طرح بندر خدماتی و صادراتی تمبک عنوان کرد و گفت: این الزام‌ها شامل تهیه، بومی‌سازی و به‌روزرسان...(ادامه)
دوشنبه, 25 اسفند,1399
عملیات نصب نخستین گوی شناور پایانه نفتی جاسک آغاز شد
سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک با اعلام پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی این طرح در بخش زودهنگام، از آغاز عملیات نصب نخستین گوی شناور صادراتی در آب‌های دریای عمان خبر داد. به گزارش روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی با اشاره به روند رو به تکمیل فاز زودهنگام طرح پایانه نفتی جاسک با ظرفیت صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت خام گفت: براساس تقدم‌های عملیاتی، روز گذشته (جمعه، ۲۲ اسفندماه) نصب ...(ادامه)
شنبه, 23 اسفند,1399
تأسیسات گوگرد بندر خدماتی و صادراتی تمبک سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد
مجری بندر خدماتی و صادراتی تمبک از بهره‌برداری نخستین سوله مکانیزه دریافت و تحویل گوگرد این بندر در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: صادرات گوگرد دانه‌بندی‌شده پالایشگاه‌های پارس ۲، نیمه نخست سال آینده از بندر خدماتی تمبک آغاز می‌شود. به گزارش روابط عمومي شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد با بیان اینکه پنج مجتمع عظیم پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی در پارس ۲ به این بندر متصل می‌شود، اظهار کر...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399
بهره‌برداری از نخستین اسکله گاز مایع بندر صادراتی تمبک
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین اسکله بارگیری و صادرات گاز مایع بندر خدماتی و صادراتی تمبک در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام با اشاره به شرایط مطلوب توسعه و تکمیل این بندر در سال جاری مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، گفت: هفته گذشته با پهلوگیری نخستین کشتی در بندر تمبک، ۶۷۰۰ تن گاز مایع سرد با موفقیت بارگیری و صادر شد و ن...(ادامه)
چهارشنبه, 06 اسفند,1399
صفحه 6 از 163ابتدا   3  4  5  [6]  7  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian