شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: [SHAMSIPUBLISHSTARTDATE]
آماده سازی جکت فاز 20 پارس جنوبی برای انتقال به خلیج پارس

آماده سازی جکت فاز 20 پارس جنوبی برای انتقال به خلیج پارس
مدیر یاردهای خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از آماده شدن جکت فاز 20 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی برای انتقال به موقعیت این فاز در آب های خلیج فارس خبر داد.

مهندس حسین بدوی  در گفت و گو با خبرنگار شانا  در این باره توضیح داد: این جکت با توجه به برنامه ریزی برای شناورها و بارج های شرکت تا پایان این هفته آماده بارگیری می شود.
وی گفت: با احتساب مدت مهار بندی و جابه جایی دریایی از بندر خرمشهر به عسلویه انتظار می رود این جکت تا 25 روز آینده در موقعیت نصب قرار گیرد.
بدوی با اشاره به این که ساخت سازه های فازهای 20 و 21 توسعه میدان گازی پارس جنوبی در چارچوب قراردادی به شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران واگذار شده است، افزود: سازه ین فاز ها به وزن افزون بر 15 هزار و 770 تن شامل ساخت مجموعه ای از جکت ها، سکوهای سرچاهی و آزادسازی گاز، پل ها و سکوهای میانی، احداث خطوط لوله دریایی و خشکی و همچنین شبکه فیبر نوری است که تاکنون بخشی از آنها انجام شده است.
مدیر یاردهای خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران اظهار کرد: در یاردهای خرمشهر که مشتمل بر 6 یارد است، سازه های دریایی شامل سکوها، عرشه ها، جکت، سه پایه و سایر متعلقات ساخته می شود و با توجه به توانمندی های شرکت، مراحل جا به جایی و نصب این سازه ها در موقعیت ها نیز از سوی این شرکت انجام می شود.
یاردهای خرمشهر از 9 سال پیش از سوی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با هدف ساخت سازه های دریایی آغاز به کار کردند و هم اکنون 4 هزار نفر در آنها به کار اشتغال دارند.
شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی با توجه به داشتن ماشین آلات و تجهیزات، یاردهای ساخت، کارخانه اندود لوله و ناوگان دریایی و توانمندی در مدیریت پروژه ها و  مهندسی، نقش مهمی در اجرای پروژه های بزرگ ملی در بخش فراساحل به عهده دارد.
فازهای 20 و 21  با هدف استحصال گاز از طریق توسعه میدان گازی پارس جنوبی به میزان دو میلیارد فوت مکعب در روز در مجاورت فازهای 9 و 10 در دست اجراست.
تولید سالانه این فازها  18 میلیارد مترمکعب گاز تصفیه شده،  یک میلیون تن گاز اتان، یک میلیون تن گاز مایع ، 27 میلیون بشکه میعانات گازی و استحصال 144 هزار تن گوگرد دانه‌بندی شده است.


بازگشت به آخرين اخبار
  هرچه ازكوه بالاتربرويم،چشم انداز گسترده تري راميبينيم.ويكتور هوگو