شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: [SHAMSIPUBLISHSTARTDATE]
بسیاری از مخازن به نیمه عمر رسیده‌اند/ افزایش ضریب برداشت ضروری است

بسیاری از مخازن به نیمه عمر رسیده‌اند/ افزایش ضریب برداشت ضروری است
بسیاری از مخازن به نیمه عمر رسیده‌اند/ افزایش ضریب برداشت ضروری است

وزیر نفت بر شکل‌گیری ساختار داخلی کنسرسیوم دانشگاهی ازدیادبرداشت تاکید کرد و گفت: بسیاری از مخازن نفت و گاز کشور امروز به نیمه عمر خود رسیده‌اند، از این‌رو پروژه‌های ازدیادبرداشت برای صنعت نفت اهمیت بسیار دارد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رستم قاسمی در نشست کمیته‌های تخصصی کنسرسیوم دانشگاهی ازدیادبرداشت، تشکیل این کنسرسیوم و تجمیع توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌های کشور برای رفع یکی از نیازهای بزرگ صنعت نفت را قابل تقدیر دانست. وی به ماده 130 قانون برنامه پنجم که وزارت نفت را مکلف به افزایش یک درصدی ضریب برداشت در طول این برنامه کرده است، اشاره و خاطرنشان کرد: اشاره قانون برنامه به این امر نشان‌دهنده اهمیت بالای آن برای صنعت نفت است.

قاسمی افزود: به دلیل اهمیت موضوع برای صنعت و منافع کشور انتظار داریم ساختار داخلی کنسرسیوم هرچه سریع‌تر شکل گیرد؛ به‌ گونه‌ای که بتوانیم هر هفته چند پروژه‌ پژوهشی در این حوزه به آن ارجاع دهیم. وزیر نفت با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران آماده ارایه بسته‌های پژوهشی ازدیادبرداشت به این کنسرسیوم است، گفت: دغدغه اصلی در این کنسرسیوم باید حفظ منابع ملی و تحقق اهداف برنامه پنجم باشد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی نفت و انرژی، وزیر نفت در این نشست احکام اعضای کنسرسیوم دانشگاهی ازدیادبرداشت از مخازن نفت و گاز کشور و اعضای کمیته‌های تخصصی آن را ابلاغ کرد. اساسنامه کنسرسیوم و آیین‌نامه‌های اجرایی آن نیز در این نشست از سوی وزیر و اعضا کنسرسیوم مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت


بازگشت به آخرين اخبار
  هرگزتسليم نشو؛هر روزمعجزه تازه اي روي ميدهد.جكسون براون