شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: [SHAMSIPUBLISHSTARTDATE]
درآمد 400 میلیارد دلاری کشور از توسعه میدان های مشترک نفت و گاز

درآمد 400 میلیارد دلاری کشور از توسعه میدان های مشترک نفت و گاز
رستم قاسمی با اشاره به ارزش اقتصادی پس از تکمیل طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و سایر میادین مشترک نفت و گاز کشور، گفت: با بهره برداری از طرح توسعه میدان های مشترک سالانه 400 میلیارد دلار درآمد نصیب کشور خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، وزیر نفت در حاشیه بازدید نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون 27 میدان مشترک داریم که در 24 میدان فعال شده ایم و با حداکثر نیرو در حال توسعه این میادین هستیم.

در این بازدید، وزیر نفت گزارشی از روند تکمیل فازهای گازی پارس جنوبی ارائه کرد و افزود: تدابیر لازم برای بی اثر کردن تحریم ها اتخاذ شده و تولیدات ما به میزان مناسب رسیده است.

وی با بیان این که امروز 1.8 میلیون بشکه نفت خام در داخل کشور تبدیل به فرآورده می شود، افزود: با توجه به قیمت بالای گازوییل در کشورهای همسایه برای مصرف این فرآورده در کشور باید برنامه ریزی بهتری انجام شود.

قاسمی نتیجه همکاری نکردن کشورهای خارجی در پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی را اتکای بیشتر به توان داخلی و توانمندسازی پیمانکاران داخلی دانست و افزود: با توجه به استعداد موجود در کشور، پیمانکاران داخلی در حال تکمیل فازهای باقیمانده پارس جنوبی هستند.

وزیر نفت با بیان این که با اتمام فازهای باقیمانده، برداشت از میادین مشترک به 770 میلیون مترمکعب خواهد رسید که تقریبا مشابه برداشت قطر است، افزود: با استفاده از توان داخل و در شرایط تحریم به رکورد تکمیل 70 درصد برخی از فازها در طول 28 ماه رسیده ایم که بسیار منحصر به فرد است.


بازگشت به آخرين اخبار
بشر به خوشبختی خیلی زود عادت می کند و چون خیلی زود عادت می کند خیلی زود هم فراموش می کند که خوشبخت است . آندره مصورا