شرکت نفت و گاز پارس
تاریخ: [SHAMSIPUBLISHSTARTDATE]
توليد روزانه گاز از سكوي فاز ٢١ پارس جنوبي به ۲۷ ميليون متر مكعب رسيد

توليد روزانه گاز از سكوي فاز ٢١ پارس جنوبي به  ۲۷ ميليون متر مكعب رسيد
مجری فازهای ۲۱و ۲۰ پارس جنوبی از تولید منابع گازی سکوی فاز ۲۱ با ظرفيت حدود ۲۷ ميليون متر مكعب در روز خبر داد و گفت: یک سوم از اين ميزان گاز توليدي هم اكنون در پالايشگاه فازهاي ٢٠و٢١ پارس جنوبي شيرين سازي و مابقی آن به پالایشگاه فازهای ۱۵و۱۶ ارسال می شود.

به گزارش روابط روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس علیرضا عبادی مجری فاز های ۲۱ و ۲۰ اظهار كرد: سکوی فاز ۲۱،هیچ گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فازها ندارد و روزانه حدود ۲۷ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می شود.

عبادي افزود: هم‌اکنون به منظور تامين و افزايش توان گاز رساني به شبكه سراسري در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ۱۸ میلیون متر مکعب از تولیدات این سکو از طریق خط لوله بین فازی جهت فرآوری به پالایشگاه فازها ۱۵و۱۶ ارسال و ۹ میلیون متر مکعب مابقی هم در ردیف اول شیرین سازی فازهای ۲۰و۲۱ فراوری و به خط سراسری تزریق می شود.

مجري فازهاي ٢٠ و٢١ پارس جنوبي ادامه داد: تلاش ویژه اي برای آماده سازی ردیف سوم شيرين سازي تا نیمه بهمن سال جاری در حال انجام است که در پی آن تمامی تولیدات سکوی فاز ۲۱ توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فازها فرآوری و به خط سراسری ارسال شود.

به گفته عبادي پیش بینی می شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۱ و ۲۰ تا دو ماه دیگر بطور كامل بازيابي شده و در مدار تولید قرار گیرد.

براساس این گزارش، پیش بینی شده است تا پایان سال ردیف های دوم و چهارم شیرین سازی فاز های ۲۱ و ۲۰ پارس جنوبی، پس از عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی فاز ۲۰ آماده تولید گاز شوند.


آخرين اخبار