دوشنبه, 12 تیر,1396
اجماع ملی بر روی مدل جديد قراردادهای نفتی با امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی

اجماع ملی بر روی مدل جديد قراردادهای نفتی با امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی

 وزیر نفت در مراسم امضاي نخستين قرارداد بين‌المللی در قالب مدل جديد قراردادهاي نفتي موسوم به (IPC) براي طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبي، امروز را روز بسیار بزرگی برای صنعت نفت ایران دانست و با ابراز امیدواری از اینکه با امضای این قرارداد مرحله جدیدی برای صنعت نفت ایران رقم می خورد، گفت: امضای این قرارداد بی شک از دستاوردهای برجام و انتخابات ریاست جمهوری است.
وزیر نفت گفت: تا به امروز راهی طولانی و فرساینده را طی کردیم، اما تصمیم مان این است که با روشی جوانانه و بانشاط کارمان را ادامه بدهیم و به همه کسانی هم که در این قرارداد زحمت کشیدند تبریک می گویم و تشکر می کنم که طی ماه ها مذاکرات فشرده با سختکوشی و صبوری به این نتیجه و دستاورد رسیدند.
زنگنه با بیان اینکه با صبوری زیاد توانستیم یک ساختار و الگوی جدید قراردادی را که قابلیت پذیرش برای شرکت های بین المللی و امکان انتقال تکنولوپی دارد تنظیم کنیم، گفت: امروز بر سر مدل جدید قراردادهای نفتی یک اجماع ملی وجود دارد، گرچه ممکن است عده قلیلی مخالف داشته باشد.
مقام ارشد وزارت نفت با قدردانی از شرکت ملی نفت چین که به عنوان یک شریک راهبردی در روزهای سخت همراه کشور بوده است، اظهار کرد: بعد از رفع تحریم ها با شرکت ملی چین  همکاری استراتژیکمان را ادامه خواهیم داد. 
زنگنه در پایان ضمن قدردانی از همه کسانی که در مسیر امضای این قرارداد تلاش کردند، خاطرنشان کرد: این نخستین قراردادی است که در قالب قراردادهای جدید نفتی به امضا می رسد و من تأکید می کنم که همه مراحل لازم، برای اخذ مجوز از طریق شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت طی شده است.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian