پنجشنبه, 01 فروردین,1398
تقدير رهبر انقلاب اسلامي ايران از افتتاح فازهاي ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي

تقدير رهبر انقلاب اسلامي ايران از افتتاح فازهاي ١٣ و ٢٢ تا ٢٤ پارس جنوبي

حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال ١٣٩٨، از افتتاح فازهاي جديد پارس جنوبي به عنوان مظهر اقتدار ملت ايران و واكنشي محكم در مقابل نقشه هاي دشمنان، تقدير كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت و گاز پارس، مقام معظم رهبري در پيام نوروزي سال ٩٨، سال جدید را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخشي از اين پيام نوروزي با اشاره نقشه ها و تحريم هاي دشمنان عليه ملت ايران، سال گذشته را سالي پُرماجرا خواندند و بيان داشتند: در این سالی که گذشت، ملّت ایران به معنی واقعی خوش درخشید.

رهبر معظم انقلاب اسلامي با بيان اينكه دشمنان براي ايران ، نقشه‌ها داشتند، افزودند: ملت ايران با صلابت، بصیرت و همّت جوانان، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد و در مقابلِ تحریم‌های شدید و به قول خودشان بی‌سابقه‌ آمریکا و اروپا، هم در عرصه‌ سیاسی، هم در عرصه‌ اقتصادی یک واکنش محکم و مقتدرانه‌ای از خود نشان داد.

ايشان افتتاح فازهاي پارس جنوبي را به عنوان يكي از مظاهر موضع گيري تقابل اقتصادي و واكنشي محكم و مقتدرانه در برابر نقشه دشمنان توصيف كرده و بيان داشتند:مظهر موضع‌گیریِ تقابل اقتصادی، [عبارت است از] افزایش ابتکارات علمی و فنّی، افزایش چشمگیر شرکت‌های دانش‌بنیان، افزایش تولیدات زیربنائی و اساسی داخلی که از جمله همین چند روز قبل از این، افتتاح فازهای متعدّد گاز جنوب کشور و قبل از آن، افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعبّاس و از این قبیل کارهایی که انجام گرفته، بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: ملّت در مقابل دشمني و خباثت دشمنان توانست قدرت، هیبت و عظمت خود را نشان بدهد و آبروی ملّت، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی افزایش پیدا کرد.

لازم به ذکر است اشاره مقام معظم رهبری به فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی است که 26 اسفندماه با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران بطور رسمی به بهره برداری رسیدند.

توليد روزانه 100 ميليون متر مكعب گاز، 152 هزار بشكه ميعانات گازي، 5800 تن گاز مايع ، 5500 تن اتان برای تامين خوراك مجتمع های پتروشيمی، و 800 تن گوگرد از جمله اهداف توسعه این دو طرح گازی است.آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian