ﺳﻪشنبه, 23 مهر,1398
دو سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی همزمان راهی خلیج فارس شدند

دو سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی همزمان راهی خلیج فارس شدند

پس از اتمام مراحل بارگیری و مهاربندی دو سکوی باقیمانده اصلی و اقماری فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، این دو عرشه دریایی راهی آب‌های خلیج فارس شدند.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قائم‌مقام طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی گفت: سکوی اصلی 23 و سکوی اقماری 24B برای نصب در موقعیت مخزنی خود در ميدان مشترك پارس جنوبی، بر روی شناور FLB124 همزمان راهی آبهای خلیج فارس شدند.
علی‌اصغر صادقی با بیان اینکه عملیات انتقال همزمان این دو سکوی گازی مقرر بود در هفته آینده انجام شود، افزود: با تلاش شبانه‌روزی تیم‌های مختلف عملیاتی در بخش کارفرما و پیمانکار پروژه، انتقال این دو ابرسازه ٢٥٠٠ تني زودتر از موعد پیش‌بینی شده انجام شد و شناور FLB124 حامل دو سکوی دریایی 23 و 24B بعدازظهر روز گذشته (سه‌شنبه، 23 مهر 98) از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر حركت كرد.
اين مقام مسئول در شرکت نفت و گاز پارس افزود: عملیات اجرايي نصب اين دو سكو مطابق برنامه زمان‌بندي پس از اتمام عملیات آماده‌سازی و استقرار شناور نصاب HL5000 در بلوک مخزنی این طرح، با اختلاف يك هفته نسبت به هم به‌زودي آغاز می‌شود.
به گفته قائم‌مقام طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی، تولیدات گازی این دو سکو که در مجموع معادل نیمی از ظرفیت تولید اسمی باقيمانده هدفگذاری شده این طرح است، پس از اتمام عملیات راه‌اندازی و بهره‌برداری با تزریق به شبکه سراسری بخشی از سوخت مصرفی زمستان سال جاری را تأمین خواهد کرد.


آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian