جمعه, 01 آذر,1398
تکمیل عملیات نصب اسپول‌های دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی

تکمیل عملیات نصب اسپول‌های دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی

عملیات نصب اسپول‌های دریایی دو سکوی گازی فاز 13 پارس جنوبی به منظور تکمیل زنجیره انتقال گاز ترش از مخزن تا پالایشگاه به اتمام رسید.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، جانشین پروژه خطوط لوله دریایی فاز 13 پارس جنوبی ضمن اعلام این خبر گفت: عملیات نصب اسپول‌های دریایی دو سکوی اصلی و اقماری 13A و 13C پس از 47 روز تلاش شبانه‌روزی با رعایت استانداردهای بین‌المللی، ایمنی و عملیاتی در شرایط نامساعد آب و هوایی دریا با موفقیت به پایان رسید.

محسن عزیزی با تأکید بر تعامل و همکاری بی‌وقفه تمامی اجزای پروژه و تیم‌های پیمانکاری شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) و تأسیسات دریایی ایران افزود: با اتمام این بخش، ظرفیت فرآورش و شیرین‌سازی 28 میلیون مترمکعب (معادل 1 میلیارد فوت مکعب) گاز غنی از موقعیت مخزنی این دو سکو در پالایشگاه فاز 13 پارس جنوبی فراهم شده است.

به گفته عزیزی با تکمیل این عملیات، کل پکیج خطوط لوله دریایی فاز 13 به طول تقریبی 200 کیلومتر تکمیل شده که موجب افزایش ظرفیت تولید گاز از میدان گازی مشترک پارس جنوبی و تداوم تأمین پایدار گازرسانی بخصوص در فصل زمستان می‌شود.

گفتنی است طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گاز مایع و یک میلیون تن گاز اتان طراحی شده است.
آخرين اخبار

Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian