آخرین اخبار
ظرفیت بارگیری میعانات گازی پارس جنوبی افزایش یافت
مجری فاز 19 پارس جنوبی از بارگیری نخستین محموله یک‌میلیون بشکه‌ای میعانات گازی از طریق گوی شناور فاز 19 پارس جنوبی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری رسمی از چهارمین گوی شناور پارس جنوبی، ظرفیت بارگیری میعانات گازی از پالایشگاه‌های سایت دو این منطقه افزایش یافت. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس از منطقه کنگان، سیدحسین عظیمی صبح امروز (یکشنبه، 30 آبان 1400) پس از پایان...(ادامه)
یکشنبه, 30 آبان,1400
هدفگذاری تولید ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میدان پارس شمالی با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری در توسعه میدان پارس شمالی، ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز از این میدان تولید خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محسن خجسته‌مهر، بعدازظهر امروز (پنج‌شنبه، ۲۰ آبانماه) در نشست مشترک اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد صنعت نفت در پارس جنوبی، گفت: از ابتدای توسعه پارس جنوبی تا کنون ...(ادامه)
پنجشنبه, 20 آبان,1400
سرمایه‌گذاری 11 میلیارددلاری ایران در میدان‌های گازی دریایی
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برای افزایش 240 میلیون مترمکعبی تولید گاز از مناطق دریایی کشور، حدود 11 میلیارد دلار سرمایه‌‌گذاری خواهد شد، از توسعه قطب اقتصادی جدید تولید گاز در میدان پارس شمالی با سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محسن خجسته‌مهر صبح امروز (پنج‌شنبه، 20 آبان 1400) در حاشیه بازدید رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شور...(ادامه)
پنجشنبه, 20 آبان,1400
تولید گاز از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی اولویت مهم شرکت ملی نفت است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران در بازدید از پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: بهره‌برداری از نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ و تحقق تولید از پالایشگاه این فاز در پایان آذر ماه سال جاری، اولویت مهم شرکت ملی نفت است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فرخ علیخانی در جلسه با پیمانکاران پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی گفت: با توجه به میزان صعودی مصرف گاز در کشور و ...(ادامه)
چهارشنبه, 19 آبان,1400
پیگرانی هوشمند 10 خط لوله دریایی پارس جنوبی پایان یافت
جانشین بازرسی و حفاظت فنی معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از پایان پیگرانی هوشمند 10 سکوی دریایی پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، حمیدرضا غفاری با اشاره به اهمیت اجرای دوره‌ای پیگرانی هوشمند در خطوط لوله دریایی پارس جنوبی گفت: در راستای مدیریت یکپارچه، تولید ایمن و پایدار خطوط لوله دریایی میدان گازی پارس جنوبی و به منظور ارزیابی وضعیت سلامت خطوط ...(ادامه)
دوشنبه, 17 آبان,1400
فلر پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی روشن شد
فلر پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، همزمان با بهره‌برداری از نخستین واحد پالایشگاهی این طرح روشن شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اتصال خط لوله ۴۲‌اینچ پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به خط لوله ششم سراسری(IGAT6) و ورود گاز شیرین به واحد سوخت پالایشگاه (Fuel Gas)، فلر پالایشگاه این طرح روشن شد. محمدمهدی توسلی...(ادامه)
دوشنبه, 17 آبان,1400
پارس جنوبی آماده تولید حداکثری گاز در فصل زمستان
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تشریح برنامه‌های این شرکت در بخش‌های توسعه و تولید به پایان عملیات تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی اشاره کرد و از آمادگی کامل برای تولید روزانه گاز به میزان ۷۰۰ میلیون متر مکعب در زمستان سال ۱۴۰۰ خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در جریان بازدید هفتگی از طرح‌های در حال اجرای این شرکت، با بیان اینکه برنامه‌های از پیش تعیین‌شد...(ادامه)
پنجشنبه, 13 آبان,1400
تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت
جانشین رئیس تعمیرات مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از پایان تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مهدی طیبی با اشاره به واگذاری عملیات راهبری تعداد دیگری از سکوهای جدید از مجموعه طرح‌های توسعه پارس جنوبی به مدیریت تولید و عملیات، گفت: امسال برای نخستین‌بار برنامه تعمیرات اساسی ۳۱ سکوی گازی این مدیریت و ۵ سکوی تولیدی مرت...(ادامه)
دوشنبه, 10 آبان,1400
تزریق بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا در مرکز تجمیعی فاز ۱۳ پارس جنوبی
رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از تزریق بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا به کارکنان شاغل در پالایشگاه‌های سایت ۲ پارس جنوبی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کوروش عمادی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مجتمع مسکونی امام علی (ع) فاز13 پارس جنوبی گفت: از ابتدای شهریورماه امسال و طی مدت 45 روز فعالیت این مرکز، تعداد...(ادامه)
شنبه, 01 آبان,1400
سناریوهای جبرانی تولید گاز روی میز شرکت ملی نفت ایران
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه برای اجرای طرح های توسعه ای نفت و گاز در دریا و خشکی ۶۵ تا ۸۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است، گفت: سناریوهای جبرانی برای تولید گاز طراحی شده است که اگر اجرایی نشود تا چند سال آینده به وارد کننده گاز تبدیل خواهیم شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محسن خجسته‌مهر در نشستی که با حضور جمعی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلا...(ادامه)
جمعه, 30 مهر,1400
تولید گاز از پارس جنوبی به پیک ظرفیت رسیده است
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: تولید گاز از پارس جنوبی به پیک ظرفیت رسیده، اما از حدود چهار سال آینده، سالانه به اندازه یک فاز پارس جنوبی با افت تولید مواجه خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام شامگاه چهارشنبه، 28 مهر 1400 در نشست مشترکی که با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و جمعی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در منطقه ویژه ا...(ادامه)
پنجشنبه, 29 مهر,1400
توضیحات شرکت نفت و گاز پارس درباره مرگ همکار شاغل در عسلویه
درگذشت همکار عزیزمان «جواد حاجت‌پور» کارمند شاغل در منطقه عسلویه شرکت نفت و گاز پارس وجودمان را مالامال از غم و اندوه کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای خانواده ایشان صبر جمیل مسئلت داریم. ضمن عرض تسلیت به بازماندگان محترم مرحوم حاجت‌پور و ابراز تأسف و تألم عمیق از این ضایعه تلخ، انتشار اخباری به دور از واقعیت در فضای مجازی از علل این حادثه ناگوار، ما...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 27 مهر,1400
عملیات نصب بازوهای اسکله ۲ گاز مایع بندر سیراف پارس پایان یافت
عملیات نصب بازوهای بارگیری اسکله دوم گاز مایع بندر سیراف پارس با ظرفیت بارگیری ۵ هزار مترمکعب برساعت گاز مایع، با موفقیت به پایان رسید. به‌ گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد، مجری طرح بندر سیراف پارس در این زمینه گفت: خوشبختانه پس از دو روز عملیات پیوسته و شبانه‌روزی، با نصب هر سه عدد بازوی اسکله شماره دو گاز مایع (LPG، گام بسیار بزرگی به منظور تکمیل عملیات ساخت این اسکله ...(ادامه)
پنجشنبه, 22 مهر,1400
پیشرفت طرح مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی فازهای 2 و 3 به بیش از 91 درصد رسید
مدیر طرح ساخت واحد مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی پالایشگاه فازهای 2و3 پارس جنوبی از پیشرفت فیزیکی 91.96 درصدی این طرح خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود این طرح تا آخر مهرماه سال جاری وارد مرحله راه‌اندازی شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، سیروس پیکار صبح امروز (یکشنبه، 28 شهریور 1400) در جلسه‌ای که با حضور مالک شریعتی نیاسر، نماینده مجلس شورای اسلامی...(ادامه)
یکشنبه, 28 شهریور,1400
عضو کمیسیون انرژی: میعانات گازی پارس جنوبی به سبد سوخت نیروگاه‌های کشور افزوده می‌شود
عضو کمیسیون انرژی ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری از پروژه مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی پالایشگاه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی تا ابتدای زمستان سال جاری، مشکل تأمین سوخت نیروگاه‌های کشور برطرف شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، مالک شریعتی نیاسر صبح امروز (یکشنبه، 28 شهریور 1400) در سفر به استان بوشهر از پروژه مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی پالایشگاه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی واقع در ش...(ادامه)
یکشنبه, 28 شهریور,1400
صفحه 2 از 162ابتدا   1  [2]  3  4  5  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian