آخرین اخبار
روز تاریخی صادرات نفت ایران از پایانه جاسک
وزیر نفت گفت: امروز روزی تاریخی در صنعت نفت ایران است و برای اولین بار در تاریخ بيش از 110ساله اين صنعت، عمليات صادرات نفت خام از سواحل مكران در دریای عمان، آغاز مي‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز (پنجشنبه، 31 تیرماه) در آیین بهره‌برداری رسمی از طرح ملی و راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه نفتی این طرح که توسط رئیس‌جمهوری و به صورت ویدیو ...(ادامه)
پنجشنبه, 31 تیر,1400
نقش کلیدی پایانه نفتی جاسک در تجارت انرژی ایران
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پایانه نفتی جاسک از بُعد بین‌المللی، نقش کلیدی در آینده تجارت انرژی کشور ایفا خواهد کرد و با متنوع‌سازی مبادی صادراتی کشور، می‌تواند مسیری جدید، ایمن و با مزیت‌های اقتصادی بالا برای مشتریان نفتی ایران در خارج از گلوگاه خلیج فارس فراهم کند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین فام، صبح امروز (پنجشنبه، 31تیرماه) پیش از آغاز فرمان بهره‌برداری...(ادامه)
پنجشنبه, 31 تیر,1400
آغاز صادرات نفت ایران از پایانه نفتی جاسک
پایانه نفتی جاسک با بارگیری و آغاز صادرات نخستین محموله نفت خام ایران در ساحل مکران به بهره برداری رسمی رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک با آغاز بارگیری و صادرات نخستین محموله نفت خام ایران در پایانه نفتی این طرح در دریای عمان، امروز (پنج شنبه، 31 تیرماه) با فرمان رئیس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسمی رسید. ...(ادامه)
پنجشنبه, 31 تیر,1400
رئیس جمهوری: صادرات نفت ایران از اتکا به پایانه خارک خارج شد
رئیس‌جمهوری گفت: طرح ۲ میلیارد دلاری گوره - جاسک اهمیت بالایی در صنعت نفت دارد، ما توانستیم از اتکا به تک اسکله‌ای که تنها پایانه نفتی خارک بود خارج شویم. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، حسن روحانی، امروز (پنجشنبه، ۳۱ تیرماه) در آیین بهره‌برداری از طرح ملی خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک، این روز را روزی بزرگ و تاریخی برای ملت ایران دانست و گفت: بی‌تردید اهمیت این طرح با گذشت زما...(ادامه)
پنجشنبه, 31 تیر,1400
پایانه نفتی جاسک به بهره‌برداری رسمی می‌رسد
پایانه نفتی بین‌المللی جاسک طی روزهای آینده با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فاز نخست پایانه نفتی و تأسیسات دریایی صادرات نفت خام جاسک به عنوان آخرین حلقه از طرح راهبردی انتقال نفت خام از گوره به جاسک به زودی با حضور رئیس‌جمهوری، وزیر نفت و مقامات کشوری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد. با بهره‌برداری از این طرح، ایران به موقعیتی...(ادامه)
یکشنبه, 27 تیر,1400
عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی پایانه نفتی جاسک تکمیل شد
رئیس سایت خرمشهر طرح پایانه نفتی جاسک از پایان عملیات پوشش‌دهی خطوط لوله دریایی این طرح در یارد صنعتی خرمشهر خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فرشاد حیدری با اعلام این خبر گفت: عملیات پوشش‌دهی لوله‌های ۳۶ اینچ با ضخامت 20.6 میلی‌متر برای انتقال فرآورده‌های نفتی از پایانه جاسک به سه عدد گوی شناور در کارخانه پوشش لوله در یارد شرکت تاسیسات دریایی خرمشهر با موفقیت به پایان ر...(ادامه)
چهارشنبه, 23 تیر,1400
عملیات کشش لوله از ساحل در طرح پایانه نفتی جاسک پایان یافت
مجری طرح پایانه نفتی جاسک از پایان عملیات کشش از ساحل خطوط لوله دریایی شش‌گانه این طرح راهبردی صنعت نفت در دریای عمان خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، وحید مالکی، عملیات کشش از ساحل (Shore Pulling) را نخستین مرحله در تکمیل لوله‌گذاری دریایی خط ششم پایانه نفتی جاسک عنوان کرد و گفت: عملیات کشش از ساحل ۶ رشته خط لوله ۳۶ اینچ دریایی طرح توسعه پایانه نفتی جاسک به طور کامل اج...(ادامه)
دوشنبه, 21 تیر,1400
برداشت تجمعی گاز از میدان پارس جنوبی به بیش از 1.8 تریلیون مترمکعب رسید
حجم گاز غنی برداشت شده از ابتدای بهره‌برداری از میدان مشترک پارس جنوبی تا کنون با کسب رکوردی جدید در سال گذشته، به بیش از 1.8 تریلیون مترمکعب رسیده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کل میزان تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از بدو بهره‌برداری تا پایان سال 99 به رقم یک‌هزار و 867 میلیارد مترمکعب رسیده است. همچنین از ابتدای توسعه تا کنون 2.2 میلیارد بشکه میعانات گازی از این...(ادامه)
یکشنبه, 20 تیر,1400
بومی‌سازی دستگاه حمل نفر در سکوهای گازی پارس جنوبی
رئیس کمیته ساخت داخل مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از بومی‌سازی نوع جدیدی از دستگاه حمل نفر در سکوهای پارس جنوبی با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان داخلی خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، قنبر خادمی با اشاره به تدوین و پیاده‌سازی نظام‌نامه ساخت داخل در این شرکت از اواخر سال ۹۷ گفت: با توجه به اهمیت برداشت ایمن و پایدار گاز از سکوهای گازی پارس جنوبی و ضرورت رفع موان...(ادامه)
شنبه, 19 تیر,1400
تأمین تجهیزات درمانگاهی و دو دستگاه آمبولانس در فاز 13 پارس جنوبی
رئیس HSE طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی از تأمین تجهیزات درمانگاهی و دو دستگاه آمبولانس برای استقرار در موقعیت این فاز خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، کوروش عمادی ضمن اعلام این خبر گفت: ساختمان کلینیک و تجهیزات پزشکی موردنیاز طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی به همراه دو دستگاه آمبولانس دیزلی تیپ B متناسب با الزامات ایمنی پالایشگاه این فاز، مطابق با نظر فنی نماینده بهداشت و درم...(ادامه)
چهارشنبه, 16 تیر,1400
ثبت بیش از ۲۰ میلیون نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در سکوهای گازی پارس جنوبی
رئیس ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از ثبت بیش از 20 میلیون نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در سکوهای گازی پارس جنوبی در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، علیرضا نجومی با تشریح فعالیت‌های اچ اس ایی در بخش‌های توسعه و عملیات تولید گفت: از زمان همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون، با اجرای تمام رویه‌های پیشگیرانه در مناطق عملیا...(ادامه)
ﺳﻪشنبه, 08 تیر,1400
با بهره‌برداری از پایانه جاسک، ایران با چهره جدیدی وارد بازار جهانی انرژی می‌شود
استاندار هرمزگان چشم‌انداز اجرای پروژه‌های صنعت نفت در سواحل مکران را منجر به سرمایه‌گذاری 16میلیارد دلاری در استان هرمزگان دانست و گفت: با بهره‌برداری از پایانه نفتی جاسک ضمن تأثیرگذاری در اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی، ایران با چهره جدیدی در حوزه انرژی وارد بازارهای جهانی شده و ایفای نقش خواهد کرد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، فریدون همتی در حاشیه باز...(ادامه)
شنبه, 22 خرداد,1400
پایش و ارزیابی مستمر فعالیت پیمانکاران طرح‌های پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پروژه‌های در حال ساخت پارس جنوبی به طور مستمر از سوی کارفرما کنترل و ارزیابی می‌شود تا با رفع موانع پیش رو، جریان اجرای این طرح‌ها با سرعت بیشتری دنبال شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام در حاشیه بازدید دوروزه (3 و 4 خرداد 1400) از آخرین مراحل پیشرفت طرح‌های پارس جنوبی در منطقه کنگان و عسلویه، با اشاره به پایش و ارزیابی هفتگی عم...(ادامه)
چهارشنبه, 05 خرداد,1400
آمادگی پایانه جاسک برای دریافت و بارگیری نفت خام از دریای عمان
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیشرفت 98درصدی پایانه نفتی جاسک در بخش راه‌اندازی خبر داد و گفت: این پایانه برای دریافت، انتقال و بارگیری نفت خام از طریق گوی شناور صادراتی آمادگی کامل دارد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام، پنجشنبه هفته گذشته (30 اردیبهشت 1400) در حاشیه دیدار از مراحل ساخت طرح پایانه نفتی جاسک، فرآیند پیشرفت این طرح در بخش‌های خشکی و دریایی را مطلو...(ادامه)
شنبه, 01 خرداد,1400
وزیر نفت مطرح کرد: بررسی 30 سناریو برای توسعه میدان گازی فرزاد
وزیر نفت گفت: برای توسعه میدان گازی فرزاد "ب" 30 سناریو بررسی شده تا بتوانیم هزینه توسعه آن را کاهش دهیم. به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت 1400) در آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و دیگر دست‌اندرکاران به سرانجام رسیدن این قرارداد گفت: امروز روز مهمی است که قرارداد...(ادامه)
دوشنبه, 27 اردیبهشت,1400
صفحه 4 از 162ابتدا   1  2  3  [4]  5  انتها
Copyright 2017 © Pars Oil and Gas Company :: Powered By Parsian